| Cristi151 a întrebat:

Salut,
Am 18 ani, 1.91m si 73 kg. Fac sala de cateva zile dar mi s-a propus sa iau si ceva proteine pentru cresterea masei musculare. Imi puteti da niste exemple de proteine bune si la un pret accesibil?

Funda

2 răspunsuri:
| PaulSergiu a răspuns:

I-ati proteinele din mancare

| AliinF a răspuns:

Esti slab pentru inaltimea ta. Nu ai nevoie de atat de multa proteina cat ai nevoie de carbo. Incearca sa ridici aportul de carbohidrati si sa mentii proteinele cam la 1.5g/kg. Nu merita sa iei suplimente daca nu ai nevoie de ele.

Salut!