| Jack1312 a întrebat:

Am abonament la o firma de cablu care transmite si Analog,dar si Digital. Televizorul meu nu are DVB-C pentru a receptiona canalele digitale... Daca imi cumpar un receptor DVB-C,pot receptiona si canalele digitale? Imi puteti da mai multe detalii,de unde sa cumpar, care sunt potrivite?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Firma nu oferă și set-top-box în custodie (sau contra cost)? Nu de alta, dar ei trebuie să-ți dea o cartelă cu un fel de SIM care îți va permite să vezi și canalele codate (dacă ai vreunele în abonament). Și dacă ai „receptorul" din altă parte, poate să nu fie 100% compatibile.
Opinia mea? ia un TV cu tuner DVB C/T și cu slot pentru adaptor CI+ și scapi de toate problemele.