| chelstone a întrebat:

Salut, abonamentul meu tv este unul pentru programe analogice (aprox 60 canale) dar daca dau cautare programe in mod digital pot receptiona peste 100 de canale tv in mod digital si HD. Am un Samsung 32EH5000W full HD. Pot urmari canalele digitale fara a avea probleme cu cei de la firma de cablu?!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Spui ca ai analogic.Dar totusi te intreb.Ai mediabox cumva? De la firma de tv la care esti conectat? Si la ce firma de tv esti abonat?

| mast3r a răspuns:

Depinde de unde ai cablu. La RDS in Bucuresti poti receptiona canale digitale si HD cu abonamentul de baza (cel mai ieftin).La alte firme de cablu sau in alte orase nu stiu...