| JokerTT a întrebat:

am de facut la desen o imagine cu un obiect inspirat din natura(animale, flora) si nu imi vine nicio idee in minte...ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| MineIsLikeABridge a răspuns:

NU FII CLASIC CA ALTI!
Fa ceva de exemplu un copac care are o forma de om sau ceva caracghios, dar nu obscen, sau un iepure omorat de vulpe, dar cel mai bine te uiti pe fereastra si ce gasesti amuzant -pictezi
(de ce crezi ca am zis sa fie amuzant? fiindca toti nu vor chesti clasice si urate orice prost face asta dar fii doar la aceasta materie asa si la romana in compuneri, vei fii special pictand ceva curios, asa a facut si marii pictori, nu pictau cacaturi, noi acum toti ii imitam ca niste robotzi sa ne iasa cat mai bine dar linile neregulate is mai bune ca cele regulate, daca profa ta are macar pic de talent si un liceu de arta va aprecia

5 răspunsuri:
| Flöricicä a răspuns:

Un copac si ii poti face fiecare ramura cu cate o culoare sau un fluture sau o frunza/fruct sectionat sau desenezi soarele si cu cativa nori ...mai multe happySper ca te.am ajutat!:*

| silviu_4058 a răspuns:

Desenează un papagal într-un peisaj tropical

| Alexa_3837 a răspuns:

Daca vrei sa fie un desen abstract incearca o floare ciudata, sau o pajiste cu ierburi inalte, dar dupa parerea mea ai putea face un stejar foarte batran, cu munti in spate, iar cerul sa fie intunecat, pregatindu se de furtuna.

| stefy_9685 a răspuns:

Uita.te pe geam si deseneaza ce vezi.sau cauta o poza din natura pe google! bafta.PWP

Întrebări recente