| mrclaust a întrebat:

Ce imagine va vine in minte cand auziti idea : "Toti vor ceva de la mine, dar nimeni nu e langa mine cand am nevoie? " Am nevoie de o idee de desen.

Răspuns Câştigător
| annaangel17 a răspuns:

1. Ai putea impati foaia in 2, in prima sa fii cu o prietena care plange, si tu sa incerci sa o linistesti, iar in a 2-a, sa plangi tu si nimeni sa nu te linisteasca.
2. Ai putea imparti, la fel, foaia in 2, si in prima sa te faci pe tine cum ii dai ceva unei persoane, iar in a 2-a cum persoana pleaca si ii sopteste ceva altei persoane, uitandu-se la tine, ca si cum te barfeste.
3. Sa fii intr-o camera, in timp ce parintii tai se cearta (poti sa faci in spatele tau un geam unde parintii de ceartalaughing si nimeni sa nu fie langa tine, decat un ursulet de plus.
Sper ca te-am ajuat, bafta!

1 răspuns:
| corolav a răspuns:

Corect se scrie "ideea".
Cînd ai dat citatul, pentru că tu ai pus o întrebare, semnul întrebării se pune în afara ghilimelelor nu în interiorul lor. Mai exact, reproduci citatul, şi apoi pui întrebarea.