| lolita24 a întrebat:

Salut, am gasit un catel pe strada (pui ) si l-am luat. Am decis s-al pastrez, insa e plin de purici! Ce sa fac ca sa scape de ei? Exista ceva care sa nu necesite cumparat de la magazin? Funda! Apropo, ce trebuie sa-i dau sa manance?

Răspuns Câştigător
| MirelaC a răspuns:

Hello
Bunica-mea a gasit o pisicuta si a adus-o acasa si era si ea puricoasa.I-a facut baie si apoi am curatat-o amandoua.Matzuca e mai colorata asa..are mai multe culori, dar sa stii ca i-am putut vedea.Ii prindeam si ii aruncam in ligheanul cu apa, apoi in toaleta si gata.Am curatat-o complet.Am dus-o si la veterinar si doctorul vedea daca mai are purici..imi zicea, dar nu mai avea nimic. Mission accomplished!devil Am reusit s-o scapam de nenorocirile alea.Deci eu iti recomand sa ii faci o baie si sa il cureti tu.Nu-ti fie greata, ca doar ii e foarte rau cu ei pe el straight face.
Mancare..eu i-am cumparat conserve(mancare umeda) si i-am dat mancare taiata bucatele mici, zdrobita.Din carrefour am luat conservele si le gasesti la un pret foarte bun.
Pa paa

1 răspuns:
| NightShadows a răspuns:

Am auzit ca e bun Raidu pentru purici da nu stiu daca e adevaratlaughing de mancare daca vrei poti sa ii dai resturi de paine cu lapte, oase sau daca vrei ceva mai special ii poti cumpara din magazin mancare pentru cainiwinking