| Dzm a întrebat:

Am un catel de aproape trei luni! Săptămâna trecută am aflat ca are purici. I am făcut baita, i am pus curelusa, dar din pacate tot nu am scăpat.Ieri m-am dus cu ea la farmacia veterinara si i-a pus pipeta. Astăzi am cautat o pe cap, atentie doar pe cap i am gasit purici vii si morți.Pe ureche era plin plin...
Nu stiu ce sa mai fac ca sa scap de ei
Pur si simplu m au invadat
Va rog din suflet ajutați ma
As putea sa l dau cu soluție, spray ceva? Sau sa ii fac baie din nou
Apropo vinerea trecuta i am facut baie cu un sampon de purici as putea sa ii fac din nou?
Va multumesc mult!♥♥

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| potatodespotatonr12345 a răspuns:

Da poti ca sai ii faci baie din nou cu sampon dar freaca bine sa fie multe spume iar apoi las-o ca sa stea vreo 10 min cu spule pe tot corpul intre timp distrageo cu ceva sa nu se miste iar dupa ce ai spalat-o cu apa mai spal-o odata cu sapun sa faca multe spume dar a doua oara sa o speli imedeat sa nu traca spule pentru ca de prima data mor puricii dar spuma se dizolva de accea trebuie de mai multe ori pana sa facaulta spuma.
Cu placere.

6 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Buna, zgarda Foresto e cea mai buna, daca nu spray Advantix sau zgarda Kitlix.

| potatodespotatonr12345 a răspuns:

Daca a functionat sa imi scrii la coment.

| Dzm explică (pentru potatodespotatonr12345):

Ok♥te voi ajunta cand voi ajunge din concediu

| floresdemayo a răspuns (pentru Dzm):

Haios răspunsul premiat. Niciodată nu se face baie imediat, unui animal căruia i s-a aplicat la ceafă soluție antiparazitară. De asemenea, trebuie ferit de ploaie, măcar în prima zi. Puricii vor muri, trebuie doar să ai răbdare. happy

| potatodespotatonr12345 a răspuns (pentru floresdemayo):

Vrei sa spui ca nu ii bun raspunsul?

| NoLongerInUse a răspuns:

Foloseste sampon de purici de la un magazin de animale sau o farmacie