| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am majorat la un prieten cu care nu prea ma inteleg si nu as vrea sa merg insa nu stiu ce motiv sa bag.
Astept niste idei.
Funda.

Răspuns Câştigător
| gmxromania78 a răspuns:

Varianta 1: Te simti rau, dai dovada cu o zi inainte ca nu te simti bine, asa faceam la scoala si eu laughing
Varianta 2: Zi direct ca nu vrei sa vi, nu ai chef.
Varianta 3: Spune ca nu vrei sa-l vezi pe acel tip.
Varianta 4: Inventeaza ca vin prieteni/verisori pe la tine si nu pot sa-i lasi singuri (nu folosi asta ca v-a spune sa-i iei si pe ei).
Varianta 5: Spune-i ca pleci din oras si vi tarziu.
Succes happy.

| Fibraa a răspuns (pentru gmxromania78):

Daca nu praticip la majorat tot trebuie sa trimit un cadou nu?

| gmxromania78 a răspuns (pentru Fibraa):

Daca nu participi, nu e nevoie sa trimiti cadou. Si eu cand sunt invitat undeva care nu-mi prieste, sau nu vreau sa vad anumiti oameni, nu trimit nimic, fara suparare. Deci baza este "Nu particip, nu ofer nimic". Daca vrei poti trimite un SMS cu "La multi ani". Numai bine happy

| Fibraa a răspuns (pentru gmxromania78):

Iti multumesc mult, am rezolvat problema.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie să-ţi justifici absenţa precum faci în cadrul unor instituţii? Pur şi simplu nu te prezinţi.

| Kamiichu a răspuns:

Ii poti spune ca iti vin niste neamuri de la tara pe care nu i-ai vazut de mult si nu ar fi frumos din partea ta sa pleci si iti ceri scuze bineinteles. Sau ii poti spune ca pur si simplu nu te simti bine (te doare stomacul, racesti etc.) si ca veti iesi altadata undeva. Sper ca te-am ajutat. Bafta!

| AntonyJacob a răspuns:

Poti sa spui ca nu ai avut timp sa ii iei cadou sau ca mergi la cumparaturi sa ii iei ceva mamei tale ca e ziua ei.

| Ady_AdyTu_1994 a răspuns:

Poti sa ii spui ca ti-a murit un bunic de la tara si trebuie sa pleci urgent acolo. si nu iesi din casa! big grin

| georgianageorgia08 a răspuns:

Spune ca esti bolnava sau nu esti in oras

Întrebări recente