| celmareinvata a întrebat:

Am si eu o intrebare in legatura cu alergarea de viteza. Tinand cont ca nu practic atletism vreau sa scot sub 6 secunde la alergareade 50 de metri. am scos 6, 2 cel mai bun timp la scoala si am 13 ani, va rog spuneti-mi cum se alearga corect sau tehnici de alergare sau ceva de genul asta sa ma ajuta sa alerg mai repede si eventual sa scot de exemplu 5, 90.

1 răspuns:
| Tudor1212 a răspuns:

Pentru viteza uite cateva sfaturi...alearga pe pingea(varful piciorului), stai putin inclinat spre pamant, da din brate(stii miscarea, nu cea de parca ai zbura) si important e sa prinzi startul foarte bine