| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua, am și eu o întrebare în legătură cu respirația... Am 23 de ani, 1, 55 și 56 de kg, problema este că la sfârșitul lunii am niște probe de dat care includ alergarea, la început nu puteam sa alerg, ma sufocam, dar după un timp am reușit, eu alerg de 4 luni și... Iar acum pe ultima suta de metri nu mai reușesc să alerg deloc, nu înțeleg ce se întâmplă, ca reușeam sa scot timp, să alerg 5 ture de velodrom, acum deabea mai dau 2 și simt ca mă sufoc sad un sfat ceva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

Cel mai probabil incerci sa alergi mai repede decat poti. Incearca sa alergi mai usor si o sa vezi ca o sa poti sa dai cele 5 ture.

Bineinteles depinde si ce probe ai de dat. Antrenamentul pentru o proba de semifond sa zicem 1000m este mult mai complex.

| Miruna07 a răspuns (pentru Nickname1890):

2000 m... Probe pentru armată

| Nickname1890 a răspuns (pentru Miruna07):

Si ce barem ai? cat trebuie sa scoti?

3 răspunsuri:
| 6684464 a răspuns:

Stii ca s-a incalzit afara? laughing