| Overom a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare : Vreau sa trimit ceva prin curier ( nu am mai facut-o niciodata ) imi ia bani, taxe si alte chestii de genu sau pot alege sa plateasca persoana care primeste coletul, apoi eu cum imi primesc banii pe colet ca e cv ce doreste sa cumpere de la mine. Multumesc dau funda.

1 răspuns:
| NYK4u a răspuns:

Daca persoana care cumpara ceva de la tine vrea sa plateasca curierul, o sa faci urmatoarele lucruri, cand te duci la Posta daca trimiti de la ei, o sa le zici ca trebuie sa trimiti un pachet, ei o sa vada cat are greutatea si o sa iti spuna cat costa.O sa le spui ca tu trebuie sa primesti pe colet suma de: X si ca aceea persoana trebuie sa plateasca si curierul.Tu o sa platesti acum doar curierul(bani astia o sa ii recuperezi cand iti vine si bani pe colet) In 4-6 zile o sa iti vina acasa bani, pe colet plus taxele. O zi buna

Întrebări recente