| StefanCristi55 a întrebat:

Am si eu o problema la PC, mai precis cu screensaveru. Daca sta spre ex. vreo 5-10 minute fara sa ma ating de el se stinge monitorul, insa daca misc putin mouseul isi revine.Dar daca dupa asta mai sta asa vreo 5 minute,(15 min per total) dupa cand incerc sa umblu pot sa misc de mouse si juma de ora ca nu isi revine, si sunt nevoit sa dau restart.Screensaverul e totusi setat. Stie cineva cum as pute rezolva problema?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o problema veche si are mai multe cauze. Decat sa incerci sa o identifici e mai recomandat sa dezactivezi screensaver-ul si si power saver.