| pittbull123 a întrebat:

-Buna TPU am o problema cu monitorul de la pc-ul meu.Cand ma ating un pic de el sau se misca masa pe care sta putin mai tare dispare imaginea si apare o imagine ca un fel de curcubeu cu milte culori pe tot ecranu de nu se mai vede nimc si can il lovesc unpic isi revine si dupa aia dupa cateva minute iar apare imaginea aia si tot asa. Cum pot rezolva problema

Răspuns Câştigător
| fuzzer a răspuns:

Este de la placa video.Sau vezi in spate la acel cablu de la monitor, apasa-l putin. DAca nu funtioneaza nici asa, mai mult ca sigur are o problema placa video.Asa ca mergi cu el la un service.

1 răspuns: