| SergiuDub a întrebat:

Am o problema, recent am schimbat pc-u(unitatea dar, folosesc acelasi monitor ca la celalalt, un LCD), si ( nu stiu de ce) cand fortez putin sistemul, se stinge monitorul, chiar daca misc mouse-u.
P.S. : La celalalt sistem nu am avut problema asta.

Daca ma puteti ajuta, v-as fi recunoscator, si dau funda la cel mai util raspuns.

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Ce sistem ai? placa de baza placa video procesor etc?

1 răspuns:
| stlucian a răspuns:

Verifica mufele in primul rând să fie inşurubate bine! VGA...sau ce mufe ai tu!

Apoi verifică rezolutia monitorului sau dă-i o activare automata in funcţie de ce PC ai!

Din butoanele monitorului poti să-i auto config