| Depay a întrebat:

Am un telefon LG, si la un prieten am vazut ca pe telefonul lui are o aplicatie de locatie(adica i arata strada, stadionul sau bulevardul unde se afla)Cum imi pot pune si eu aceasta aplicatie? Funda pentru cine stie!

Răspuns Câştigător
| alecx4music a răspuns:

Pai spune-ne ce model de telefon ai. E smartphone nu e, noi de unde sa stim ce iti merge tie pe telefon daca nici nu ne spui modelul... (aplicatia este Google maps, dar daca nu ai smartphone nu cred ca poti sa instalezi aplicatii pe el) Un alt tip de aplicatii ar mai fi java, dar din cate stiu eu nu exista google maps pentru sub format. jar sau. jad
Daca ai smartphone, este foarte simplu, descarci google maps pentru android. Bafta!

| Depay explică (pentru alecx4music):

Am LG T310 Wink, si este SmartPhone.

| alecx4music a răspuns (pentru Depay):

Telefonul tau nu este smartphone. Daca are wifi sau touch screen, asta nu inseamna ca este smartphone. Smartphone inseamna sa aiba sistem de operare. Telefonul tau nu are sistem de operare.
Singura modalitate este sa intrii pe googlemaps.com cu browserul telefonului, pentru ca nu exista o aplicatie google maps pentru java.

| Depay explică (pentru alecx4music):

Am incercat cum ai zis u.Am luat aplicatia google maps, intru in ea, imi apare sa dau yes, dupa mi se incarca google maps si imi apare asta: Network unavailable. This application requires a data connection. Please contact your carrier, or visit www.google.com/gmm/configure.html on your computer for. Ce pot face? :|

| alecx4music a răspuns (pentru Depay):

Pai tocmai ti-am spus ce sa faci. Intrii cu browserul telefonului. Intrii mai intai pe google si cauti google maps acolo. Si merge.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat