| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa muncesc si eu pe timpul verii 2009, Am 15 ani si jumatate si
1.80 inaltime. Nu doresc un salariu foarte sclipitor. Eu vreau sa lucrez pentru ca pur si simplu ma plictisesc acasa happy. Un post de munca foarte greu daca se poatehappy sa lupt din greulaughing. Stima Constantin Bogdan

Răspuns Câştigător
| Leea1234 a răspuns:

Ai pornit in viata pe un drum bun! de tineri ca tine are nevoie tara noastra! nu de cei care stau pana la adanci batraneti pe spatele parintilor! dar cred ca ar fi mai bine, sa profiti de tineretea ta, ca ai sa ai timp sa muncesti toata viata; ai sa te saturi!(nu am sa-ti spun ca mai bine ar fi sa citesti un roman captivant cateva ore pe zi, ca ai sa-mi spui ca am mentalitatea lu bunica)dar daca tot vrei sa muncesti, incearca si tu pe la ce care au vile si gradini impresionante, ca sigur au nevoie de cineva sa le curete piscina, tuns iarba... sau la o livada (daca ai vre-una prin apropiere)ca sigur au nevoie de o mana de ajutor la cules ...succes

5 răspunsuri:
| Wtf9000 a răspuns:

Foarte bine Bogdane ca vrei sa muncesti. Daca stai la tara, poti sa te duci chiar si la munca pe camp, nu e nici o rusine; iei ceva bani, si din cate stiu eu e destul de greu. laughing

| Wtf9000 a răspuns:

Tu nu auzi ca baiatul vrea sa munceasca din greu, pentru ca se plictiseste? Probabil vrea sa faca muschi, sau ceva.

prfml
| prfml a răspuns:

Ma ingrijoreaza si in aceiasi masura ma emotioneaza ca un copil vrea sa munceasca doar asa ca vede situatia parintilor grea. Ca copil pana la 18 ani ani trebuie sa isi traiasca viata de copil, sa se joace si in aceiasi masura sa invete. Noi oamenii maturi vedem ca nu putem sa oferim o viata copiilor nostri si ne amageste dar si mai rau ne amageste cand vedem ca vor sa isi nia viata in maini de la varste fragede doar asa ca vor ei sa ne scuteasca de de cheltuieli, imi e rusine sa iti recomand o astfel de munca, inca nu ti-a sosit timpul sa muncesti pentru bugetul altora sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bv bv baiete laughing

| pisicuta510 a răspuns:

Mai copilule hai la mare ia doi prieteni si cu bani castigati pe luna stati la un hotel distractie soare fete pai te astept