| EuShiAtat69 a întrebat:

as vrea sa invat o limba europeana dar care sa nu fie latina inafara de maghiara, rusa, sarba si germana. va rog dati-mi idei...si sa fie o limba nu foarte grea. astept raspunsuri rapide.
multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| hahahahehehe a răspuns:

Irlandeza,suedeza,finlandeza,bulgara,greaca,norvegiana.Poti sa inveti si sarba caci o poti vorbii in mai toate statele balcanice.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Franceza, spaniola, portugheza sunt limbi asemanatoare cu romana.

| Sn4k3 a răspuns:

Engleza, spaniola, portugheza, franceza. Sunt printre cele mai vorbite limbi. Iti recomand sa inveti una din ele sau mai multe.

| Eastwood a răspuns:

Engleza e cea mai vorbita din lume si se vorbeste in toate tarile, si daca vrei si franceza sau chiar rusa!

| Rakanishuu a răspuns:

Portugheza e destul de usoara si frumoasa, dar mai frumoasa si mai usoara decat engleza, nu-i niciuna! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ENGLEZA e limbă de bază in Uniunea Europeană.

Răspuns utilizator avertizat
| Dobre_Briana_1993 a răspuns:

Incerca italiana!

| EusintDiana a răspuns:

Franceza este o limba foarte frumoasa si melodioasa dupa părerea mea merita sa o înveți!