| xlmpq a întrebat:

Salut, azi a nins foarte mult aici in zona si s-a asternut destul de multa zapada, si am mers pana la cineva si trecand prin parc am ramas uimit doar 3 baieti mici se jucau prin zapada, imi aduceam aminte de vremurile cand eram mic, in care eram prin tot parcu impartiti laughing si ajuns acas intrand pe facebook am vazut la altii poze de pe geam cu ninsoare si scriind pe wall ninge, ce parere aveti despre "copiii" din ziua de azi? happy parerea mea e ca mult mai distractiv e sa iesi afara cand e zapada sa te joci in ea decat sa scrii pe faceboook ninge.happy

Răspuns Câştigător
| Adredemesconf a răspuns:

Corect.Si eu imi aminteam si Craciunul altfel, atunci cand eram mai mica.Acum parca a disparut acea magie, a disparut inocenta si atunci ma bucuram de fiecare fulg de nea care cadea si stiam ca o sa ma distrez cu ceilalti copii la sanius.Copiii din ziua de azi gasesc mult mai distractiv calculatorul sau televizorul si mai tarziu o sa regrete...

4 răspunsuri:
| Dina a răspuns:

Inainte nu prea aveau posibilitatea copiii sa stea pe internet.Modernizare... :d, doar ca nu-mi imaginez ce va fi peste citiva ani.

| Andrei07565486 a răspuns:

Sa stii, de acum o sa avem iarna la +20 grade, sau schimbat toate, o sa ajungem sa fie mai cald iarna decat vara laughing.

| forzasteaua a răspuns:

Nu mai e ce a fost odata...de-abia asteptam sa vina iarna, sa vina primii fulgi de zapada...imediat luam hainutele si manusile pe noi si. bulgareala, oameni de zapada.chiar daca era intuneric si frigulet, pana la 18-19 nu reuseau parintii sa ne bage in casa.ce vremuri.ce vremuri

| ThePlayer a răspuns:

Nu mai zii de zapada, ca ma arunc de pe geam laughing, la mine nu a nins cam deloc deloc iarna asta, sunt cumva phihopat dupa zapada si in legatura cu intrebarea ta, da coiii din ziua de azi(adica si eu) laughing, le e mai comod sa stea in casa si sa vorbeasca cu toti necunoscutii decat sa iasa afara sa se joace.

Întrebări recente