| Silvia a întrebat:

Ningeeeeee`! Prima ninsoare in Constanta iarna astahee hee. Fulgi mici suflati de vant.De dimineata, ninge incontinuu`, sper sa se si aseze pe jos.big grin
La voi ninge, a nins? Ce sentimente va trezeste zapada?big grin
Oare anul acesta vom avea un Craciun alb?thinking

Răspuns Câştigător
| Bishop a răspuns:

Da si la mine fulguieste usor, de dimineata ningea mai cu spor, dar cred ca s-a plictisit laughing
Eu cred ca o sa avem zapada de Creciunwinking

27 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Am fost foarte entuziasmat cand am vazut ca fulguieste. Din pacate nu a fost ceva serios pentru a se asterne plapuma alba. Sper sa ma pot bucura de zapada cat de curand.

| Silvia explică:

Gia, ninge aici, dar nu ai cum sa te dai cu sania.Nu se aseaza pe jos.straight face
Mai bine trage o fuga pe la Brasov.hee hee

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Si la mine ningelove struck
De cand asteptam eu sa ningabig grinlove struck Insfarsit happy
Iubesc zapada.love struckImi da un sentiment ca a venit Iarna, Craciunul...love struck
nu stiu daca vom avea un Craciun alb, dar sper din tot sufletul sa fie asalove struck

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

La noi nu ninge(sunt din Barlad) dar luni plec cu familia la Brasov pentru cateva zile, sper sa avem zapada acolo.

lolita
| lolita a răspuns:

Unde locuiesc eu nu ninge niciodata, si ca sa-ti demonstrez ca-mi place soarele iti spun acum sunt in Giblartar unde este soare si cam 20 de grade. prima zapada pe anul asta am vazut-o la pista de schii artificiala si zapada naturala nu stiu daca voi vedea.

| Cryssy a răspuns:

La Buzau nu a nins. Mi-as dori sa ninga. As vrea sa avem zapada de Craciun. Ar fi super. Sper sa fie zapada anul asta.

| Luori a răspuns:

Si p`aici ninge [judetul piatra neamt]day dreaming fulgi mici exact cum ai spus, suflati de vant xD

sentiment?
thinking acum jumatate de ora am plans putinbatting eyelashes:d
fulgii si. prima ninsoare.ar fi insemnat cu totul altceva daca ar fi fost o persoana alaturi de mine...

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Eu sunt din Bucuresti.Si aici a inceput sa fulguiasca acum vreo 2-3 ore.Eu as vrea o ninsoare ca-n basme :X. Cand ninge ma simt fericita si simt ca se apropie craciunu big grin

| Gregory a răspuns:

Bună! Şi la Brăneşti a început să ningă, pentru prima dată iarna aceasta, încă de la ora 11 şi mai continuă şi acum, dar aşa sporadic.
Şi eu mi-aş dori o iarnă cu zăpadă abundentă pentru că peisajul este altfel, te face să te simţi într-o lume de poveste, cu multă lumină albă şi parcă trezeşte mai mult în tine sentimentul de bunătate, de fericire şi de dragoste faţă de Dumnezeu. Tot ce putem face este să dorim cu adevărat acest lucru şi ne rugăm.
Să sperăm ca anul acesta vom avea parte de multă zăpadă, aşa cum se întâmpla atunci când eram noi mici copii. happy Facă-se voia Domnului!

| Butsilee a răspuns:

Lol ce entuziasmata esti ca ninge laughing zici ca nu ai mai vazut fulgi de nea in viata ta laughing Nu a nins sad (Prahova) sper ca de sarbatori sa fie zapada happy

| ÅñdRa a răspuns:

SI eu vreau zapada...cum am avut acum doi ani...de nu puteai sa pleci pe undeva prin oras cu masina:X
Mie asa dor de zapada... sper ca anul acesta sa ninga

| CopilRasfatzat a răspuns:

Nu ningee crying... da vreau sa ninga.in Timisoarabig grin.

vin si eu la tinebig grin

| just|breathe a răspuns:

Da. ce bine...acum e seara si inca mai ninge. Daca la noapte o sa inceapa cu fulgi mari, s-ar putea sa avem maine dimineata o surpriza:X.Si da, ar fi minunat daca am avea un Craciun cu zapada!:XSarbatori fericite! cu zapada si cadura in suflete.winking.

| lorra mng a răspuns:

Si la mine ninge(in judetul iasi)... e atat de frumos sa vezi cum fiecare fulgusor isi gaseste locul sau pe paman si parca inexplicabil peste noapte se formeaza un covor pufos de zapada... sper ca si anul acesta sa ninga la fel de mult ca in alti ani. Mie zapada imi aduce aminte de momentele cele mai frumoase din viata mea, de cand am atins prima oara zapada, de naivitatea mea de copil de a incerca sa prind fulgii si sa ii pastrez la mine in mana, dar ei se topeau mereu, de clipele in care invatam sa fac oameni de zapada, dar cel mai mult cand vine vorba de zapada ma gandesc la spiritul craciunului, curatenia si pacea care ar trebui sa existe acum, de CRACIUN. SARBATORI FERICITE TUTUROR!

| Denisse_8813 a răspuns:

Vreau sa ninga si la mine...sad Intotdeauna ninsoarea ma face sa retraiesc iernile copilariei, din pacate in ultimii ani nu prea am mai resimtit acest sentiment magicsad Sa speram ca anul acesta Mosul va fi nevoit sa isi scoata saniuta din magazie, si spre dezamagirea lui va renunta la Toyota Prius! laughing big grin

| Teooo a răspuns:

Ieri am avut in Timisoara o ninsoare de basm si acum continua, dar din pacate inainte a plouat si nu se aseaza :) Speram sa inghete si sa se aseze. Chiar daca zapada este simbolul iernii mie imi trezeste un sentiment de caldura.Ador sa stau in fata geamului sa privesc fulgusorii jucausi si sa beau un ceai cald. Este ceva de vis.

Uite o melodie potrivita : http://www.youtube.com/watch?v=mN7LW0Y00kE

| blue007eyes a răspuns:

Sentimente? hmm... frig, mozoleala la fete lol si e bine ca vine zapada abia astept

| yoyo10 a răspuns:

Da, si in Bucuresti ningehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noooo...si eu vreau straight face sa ma dau cu sania day dreaming ioi...vin la tine day dreaming ma primesti?batting eyelashes
La mine nu a nins deloc straight face (Tg.Mures) Vreau zapada...sa ma joc cu zapadaaa... day dreaming

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Silvia mai bine as veni acolohee hee La mare... iarna laughing poate fac si plaja oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Siguur love struck.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur vom avea un Craciun Alb!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred ca avem zapada de craciun in toate zonele ninge iar la constanta nu sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sigur sau nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca da din moment ce in constanta o sa ninga pe:-12. 12(seara) pana pe 15. 12(o sa fie soare)...
Vlad de la Costinesti(de la scoala de scrantiti)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite acumsmug pe data de 16 decembrie.ninsoare adevarata la constanta smug

| robert007 a răspuns:

Eu nu sunt din Bonstanta cryingdar mai bine sunt din Brasovlaughing