| AlexanderAlex1 a întrebat:

Salut, azi mi-am facut tatuaj. Spuneti-m tot despre îngrijirea acestuia. O sa dau folia jos intr-o ora.

2 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Trebuie sa îl dai cu Bpantene pro v cât mai des posibil, sa te speli foarte bine pe mâini înainte sa aplici unguentul, sa nu te scarpini pe tatuaj decât in jurul lui, sa te ferești de soare și de praf (dacă te duci pe afara este indicat sa ții folia pe el ), trebuie sa eviti spălatul in zona respectiva cât mai mult, iar peste o zi sau doua te speli doar punând apa și săpun, nu freci cu mâinile.

| blond1x a răspuns:

Ți-ai cumpărat unguent? trebuie să dai pe el ori de câte ori e uscat, să nu-l lași practic să se usuce! iei pe degete din unguent și-l ungi... ai grijă cu soarele, încearcă să-l eviți