| Slavian a întrebat:

Salut,
Ce fel de bauturi alcoolice preferi sa consumi in timpul liber? (bineinteles, nu in proportii mari.)

Răspuns Câştigător
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Hmm... thinking
Orice laughing

6 răspunsuri:
| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Apa, Pepsi, bere, vin, șampanie, tequila etc.

| Flaviucu a răspuns:

Daca e cald bere, daca e frig vin.

| MeteorFalls a răspuns:

Bere, Whisky si uneori Absinth
Mai inlocuiesc whisky cu vodka

Rareori beau vin, visinata, tuica (si alte produse alcoolice din fructe)

| Slavian explică (pentru MeteorFalls):

De unde faci tu rost de Absinth? Parca era interzis in Romania straight face

| trolololo a răspuns (pentru Slavian):

Se face rost relativ ușor, de la "băieți"

| MeteorFalls a răspuns (pentru Slavian):

Ala care are ce-i trebuie, e interzis :))
Dar mai sunt unele care nu contin substanta aceea interzisa in Ro, si deci se gaseste la magazin.
Pe vremuri, cumparam de la Mega Image sau de la lantul de magazine Nic, Absinth facut la Green Tree Distillery. Avea 70% concentratie de alcool (exact ca spirtul)
http://despreambalaje.files.wordpress.com/......oeffel.jpg

Acum, cumpar ceva nemtesc (care e mai slab, undeva pe la 63%) dar mai bun la gust. Se gaseste daca cauti bine (eu il cumpar de la un magazin special de bauturi alcoolice)