| reeebook a întrebat:

Salut, cine poate sa-mi recomande o bicicleta pentru bulevard,parcuri, munte(rar), plimbari.

Nu sunt expert la mersul pe ea sa ma iau la intrecere sau din astea.o vreau pur si simplu pentru plimbari in grup

Sa mearga suficient de repede pentru unu de 16 ani xD
si vreau sa aflu diferenta dintre franele pe disc si cele in "V" sunt mai bune? mai rezistente, mi le recomandati la experienta mea? si vreau link cu biciclete + pret pana in 10 mil. (totusi lasati si cateva modele pe disc sa-mi fac o idee dar spuneti daca sunt mai bune.)

(raspunsu mai detaliat si cu mai multe variante de biciclete are funda) Multumesc!

7 răspunsuri:
| MihneaIsBack a răspuns:

B-Twin sau BMX.

| iiPuffy a răspuns:

BMX

| oÎngerașul a răspuns:

BMX
Fundă?

| reeebook explică:

Bmx nu e mica si pentru scheme? nu stiam ca este de plimbari...(vreau mai multe linkuri cu biciclete potrivite pentru plimbari...

| reeebook explică:

Nu inteleg dc toti spuneti bmx, aia e de scheme am specificat ca vreau de plimbari normale si ca nu stiu la perfectie sa merg pe ea! cei asa greu? si vreau mai multe nu doar 1 model omg...

| eRNekA a răspuns:

Salut! Uite aici linkul cu bicicleta -> http://www.decathlon.ro/RO/rockrider-5-2-2011-175330228/ [Daca este prea scumpa sau nu'ti place poti cauta pe site]

Bicicletele cu frana in V [saboti] sunt mult mai bune ca cele pe disc. Cele pe disc au o rezistenta mica si se slabesc la 10 - 20 de frane.

| Cancescu_Paul_1989 a răspuns:

Pai iti recomand franele in V sunt bune pentru plimbari si mai ieftine. Cele cu disc sunt mai eficiente dar franeaza brusc. Ia-ti o bicicleta usoara de la un magAzin de specialitate. Nu iti lua de la carefour sau real. BMX iti recomand