| HISTORY_5103 a întrebat:

Salut, daca fulgera, si tuna, se poate intampla ceva la pc? Nu am bagat nimic, imprimanta etc.Doar pc.deci? Cum pot sa evit? De ce? Pot sa patesc si eu ceva?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se intampla si nu patesti nimic. Numai bine!

| educatie2021 a răspuns:

Nu se intampla nimic... poate doar sa dea fulgeru in bloc dar stai linistit mai toate blokurile au Paratraznet ...deci nu, nu patesti nimic

| Userrr a răspuns:

Nui adevarat. poti sa-ti arzi PC-u.nul asculta pe fraeru ala.marog faci ce vreibig grin.da daca nu maa crezi nu ma crede.sal.

| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Daca PC-ul tau e langa ferestra,inchide jaluzelele,daca nu ai asa ceva, nu`i nimic.
Cand ploua si tuna, fulgera, este necesar sa inchizi pc`ul deoarece se poate arde unitateawinking. mie mi s`a intamplat asta doar din cauza unu`i mc furger raised eyebrows. eu zic sa inchizi pc`ul iar cand vremea se face frumoasa il aprinzi.

| Sofiaღ a răspuns:

Bună.
Nu se întâmplă absolut nimic.
Pa, pa.

| StefanKojo a răspuns:

Poi de obicei se ia curentul.Si cand se intampla asta iti recomand sa scoti PC-ul din priza pana cand esti sigur ca a venit curentul permanent(deoarece cateodata vine curentul pentru 2-3 secunde si se ia inapoi, si asa iti arzi PC-ul). tongue

| gory a răspuns:

Salut,pc ar putea sa pateasca ceva daca trasneste in casa ta si nu ai paratraznet.