| anonim_4396 a întrebat:

Când tuna și fulgera se poate întâmpla ceva dacă ma uit la televizor(nu am prin antena pe casa ci prin cablu)?

Răspuns Câştigător
| Iziii:x a răspuns:

Nu nu se poate intamplat nimichappy
Funda?

8 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Cu siguranta. De aceea noi, oamenii, cand incepe furtuna stam cu lumanarea. straight face
Ce crezi ca se poate intampla daca fulgerul nu ajunge la tv? De tunet nu mai zic, ca nu are nici o logica. Pana acum nu am auzit de nimeni afectat de un tunet.

| User a răspuns:

Cunosc persoane care au patit-o (le-a trasnit televizoru') deci... desigur, sunt mici sanse sa se intample asa ceva.

| ☆ Danny☆ a răspuns:

Da se poate sa se arda! Am patit asta.Nici nu era deschis al meu era inchis dar din pacate nu era scos din priza si cand a fulgerat s-a arscrying. A facut un zgomot uratworried

| misskitty a răspuns:

Ai dat fundita aiurea.categoric trebuie scos tot din priza. mie mi s-a ars calculatorul de la traznete, desi furtuna nu era chiar aproape.pe viitor scoate orice, frigider, tv, calculator, pentru ca sint fluctuatii mari si se ard

| NuGasesc a răspuns:

Da, se poate arde cam tot ce ai in functiune daca se produce o variatie de tensiune pe care aparatele tale nu o suporta.

http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t166152.html

Eu nu inteleg de ce se aproba pe situ asta toate raspunsurile persoanelor care evident nu au nici cea mai mica cunostinta in domeniu. Sa-ti bagi toate fundele in cur Iziii:x...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba da ori ti se arde televizorul ori se i-a curentul deci nu incerca asta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bai oameni buni mie nu-mi pasa de calculator, cu PCu` am patit-o pe propria piele eu va intreb de televizor, nu il am prin antena ci prin cablu si vreau sa stiu daca ai vreun pericol ce Dumnezeu nu stit sa raspundeti la o intrebare simpla, si cei care sunteti suparati ca am dat fundita, care-i problema daca unu` dintre voi raspundea primul la fel ca izii atunci primea fundita mare lucru o funda zici ca primiti aur daca primiti un obiect de recunostinta virtual straight facestraight facestraight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si apropo am dat funda pentru ca o fost singura persoana care a intrebat, am zis eu ca dau funda ( laughing )?