| anonim_4396 a întrebat:

happy Daca tot este week-end stateam relaxat si ma gândeam la vecinii mei de bloc. Doresc opinii, pareri : Cum sunt vecinii vostri de bloc, cum va intelegeti cu ei? happy Simpatici, draguti sau enervanti, rai? Puteti descrie o situatie hazlie, frumoasa sau una neplacuta? Viata de bloc are si partile ei bune si mai putin frumoase.
Eu cu vecinii mei ma inteleg foarte bine, sunt oameni draguti, de treaba.De fiecare data când ma întâlnesc cu ei ne salutam, ma saluta, vorbesc cu baietii, fetele vecinilor. Sunt toti oameni ok. Avem o vecina foarte enervanta care are trei caini foarte urati, alta activitate nu are decat sa ii plimbe, nici macar nu ne saluta, nu se uita la noi. Mai am niste vecini foarte harnici care fac curatenie in fata blocului, sunt de nota 10. Un sef de bloc, vecin bun, pensionar, dar de treaba si foarte linistit. Cel mai mult ma distreaza, o vecina de vizavi si ea pensionara foarte linistita. Probleme cu vecinii nu am avut, niciodata nu mi-au batut in teava sau la usa.
Voi cum sunteti? Daca descrieti ceva interesant si doriti, va dau funda happy!
Week-end frumos si o saptamana frumoasa sa aveti!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tot ma bate asa un gand si nu stiu de ce, sa le fac o farsa de 1 aprilie, dar nu imi vine nimic in minte... Ce as putea face, dar nici sa nu se supere pe mine happy

| pufuletziii a răspuns:

Eu stau la bloc, sunt o gramada de batrane aici...Se aseaza dupa-amiaza la soare, in fata blocului si se inarmeaza cu pungulite de seminte. Apoi curg barfele din ele mai ceva ca Niagara! Rad in hohote pana seara, iar batranii de obicei mesteresc pe la garaje.laughing Sunt si cativa copii pe aici, dar putini. Probleme nu am avut APROAPE niciodata aicilaughing.

| Bella1love a răspuns:

La mine suntem doar 4 copii in bloc, majoritar fiind batrani, dintre care unii sunt mai prietenosi si s-au atasat de mine de cand eram mica, dar altii de abia isi deschid gura sa salut si ma enerveaza la culme. fundita? happy