| SnicK a întrebat:

Salut, de fiecare data cand deschid PCu, ceva in spate mai precis sursa... face un zgomot mare.ca si cum s-ar prinde ceva de ventilator, ca si cum s-ar agata un fir.si suna tare. ce e? Daca m-ati putea ajuta?

Răspuns Câştigător
| Alexander_1900 a răspuns:

Daca calculatorul tau nu mai este in perioada de garantie il poti deschide si poti verifica coolerul sursei, probabil s-a strans foarte mult praf si din acest motiv clapele coolerului sunt ingreunate. Mai este insa o problema care am avut-o si eu pe fostul calculator ( ceva mai vechi ) s-ar putea ca coolerul sa se fi descentrat putin din suportul sau iar la o alternanta a miscarii sare si loveste marginea suportului. Daca inca mai este in garantie si nu vrei sa-ti pierzi perioada lor, dai o fuga pana la ei si spune-le problema care o ai, sigur te vor ajuta. Succes :p

2 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Aşa face şi al meu uneori, dar îi dau un restart şi îşi revine. Sursa mea de probleme era curentul thinking De câte ori se deconecta de la curent pc-ul, următoarea dată când îl deschideam făcea un zgomot infernal. Aşteptam să se deschidă şi dădeam restart.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haideţi să îl omagiem pe Mihai Eminescu lecturând nişte creaţii făcute în cinstea lui !http://cenacluljj.wordpress.com/eminescu/ Arătaţi că vă pasă de cultura ţării în care trăiţi !