| silver19 a întrebat:

Salut, deci cum sa incep...prietena mea este amica cu un baiat care i-a cerut prietenia pana sa fiu eu cu ea, dar ea l-a refuzat si acum au ramas amici desi sunt sigur ca el o mai place...deci ce-as putea sa fac?! fiindca nu-mi place deloc asa zisa "prietenie" dintre ei doi si pun pariu ca nici voua nu v-ar conveni asa ceva happy
So, nu stiu ce sa fac, sunt cam confuz si nu cred ca sunt singuru care i s-a intamplat asa ceva...straight face Help Please! Multumesc.

6 răspunsuri:
| anad a răspuns:

De ce sa ai ezitari cand te deranjeaza ceva la prietena ta? Intr-o relatie trebuie sa fiti deschisi si sa va spuneti tot ce aveti pe suflet. Nu cred ca prietena ta nu isi da seama ca te deranjeaza acest lucru, dar probabil ca vrea sa te faca putin gelos. Explica-i calm ce nu-ti convine.

| Razvan a răspuns:

De obligat sa renunte la el n-ai cum sa faci pentru ca stii tu ca fructul interzis e mai tentantwinking
Ce poti face e sa fii atent la tot ce misca si fara crize de gelozie ca astea strica totul
Si nici sa ii verifici telefonul sa vezi ce si cum.
Trebuie totul facut cu mare discretie pentru ca daca fata se prinde s-ar putea sa iti dea papucii si nici macar sa nu te fi inselat cu tipul si atunci chiar ar fi nasol
Sun-o mai des si intreaba-o cu cine e, pe unde e si daca poti si verifica informatiile primitewinking

| JeSa a răspuns:

Păi,"ea" dacă nu l-a acceptat şi te-a ales pe tine, ca "prietenul" ei, nu văd de ce să îţi mai faci griji, ea are încredere în tine, iar "tu" nu(?!), eh...vezi tu, e bine să nu sufoci "relaţia" voastră, cu "presupusuri", că mai rău faci, îţi va spune că "te îndoieşti" de ceea ce are (sentimente)pentru tine! Aşadar, fii înţelegător şi acceptă ideea de "amiciţie" dintre cei doi("altceva" nu e), şi totodată demonstrează-te "atent"(şi nu "suspicios") faţă de "ea", atât cât este necesar...asta ca să dai speranţe pozitive relaţiei voastre sau să menţii un echilibru armonios în relaţie.
"Cel care nu-şi învinge temerile, nu-şi realizează speranţele!"
Baftă.

| Pho3nix a răspuns:

De ce iti mai faci griji?
Ea te-a acceptat pe tine deci inseamna ca tine la tine si nu la amicul ei. happy

| Elena1234456 a răspuns:

Ai motive sa iti faci probleme? Nu stiu.ai un mare avantaj, esti cu ea. big grin eu cred ca la tine tine mai mult, nu crezi? Verifica ce fel de relatie este intre ei doi, pentru linistea ta, dar ai grija sa nu devii prea posesiv sau insistent big grin.

| silver19 explică:

@MOTANU, nu stiu daca am, dar mie sa nu-i bage tot felul de tampenii in cap, mai ales ca el e si un cocalar sa zis asa, si chiar nu vreau sa devin insistent sa creada ca vreau sa o fac sa nu mai vorbeasca cu el(in nic un caz), da nu-mi place genu asta de prietenie atata timp cat el o place straight face mi se pare aiurea.