| pamPammmPam a întrebat:

Imi place de un baiat.Inca de la inceputul verii si pana in prezent ne intelegem foarte bine si vorbim in fiecare zi.In vara mi-a cerut prietenia si l-am refuzat spunandu-i ca imi place de altcineva si a spus ca intelege.Relatia noastra de prietenie nu s-a schimbat insa as vrea sa stiu daca ma place sau nu. Ce as putea sa fac pentru a afla acest lucru? Multumesc pentru ca ai avut rabdare sa citesti big grin.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai, din moment ce te-a intrebat daca vrei sa fii cu el inseamna ca te place dragahappy multa baftahappy

| Bianca_3626 a răspuns:

Pai daca ti-a cerut prietenia este logic ca te place. Dar faptul ca l-ai ignorat, l-a dat pe spate ca sa zic asa. L-ai suparathappy si poate cu timpul a incercat sa te uite, dar daca il placi, de ce nu-i propui tu singura sa aveti o relatie. El a avut curajul asta, de ce sa nu-l ai si tu? Asa vei afla sigur ce sentimente are pentru tine.

| coriinawtf a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa fii cu el ca sa vezi daca simti ceva pentru el si sa vezi ce simte el pentru tinelaughing

| dienutza21 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ii spui ce simti tu si sa il intrebi daca mai simte si el acelasi lucru.Sau daca nu ii spui in fata ce simti poti sa iti dai seama dupa comportamentul lui fata de tine. Sper ca te-am ajutat.