| boyz a întrebat:

Salut. E un tiganus de 9-10 ani in parc care ameninta cu un briceag si zice tot felul de injuraturi, ce pot face ca sa se potoleasca? Ce credeti ca ar fi mai bine sa ma duc la maica-sa care dupa parerea mea este o femeie de nota 10 si sa ii spun ce face sau sa sun direct la politie?

8 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Dacă ai cv dovezi te poți duce negreșit la sediul poliției(cel din proximitatea ta)

| just4ubr2015 a răspuns:

Du-te si futei un pumn in fata si gata l-ai rezolvat

| anonim_4396 a răspuns (pentru just4ubr2015):

laughing

| ionur a răspuns:

Sal lași în pace ca este doar un copil. Ca nu-și pune el minte cu tine sate facă suși stai liniștit pleca de acolo și lasă în pace pe copil.

| Sisiwieuc9 a răspuns:

Du-te la ma-sa dar nu cand e el acolo (exista riscul ca aia sa nu te asculte iar ala să-și pună pata pe tine) și adresează-te cât mai respectuos.

Răspuns utilizator avertizat
| Stefgr a răspuns:

Du-te la mama lui. Explica-i politicos ca e periculos pentru un copil de varsta lui sa umble cu un briceag. Isi poate face dau atat lui cat si celor din jur.

| NerosiGhiocel a răspuns:

Mai bine du te la maica sa decât sa îl dai la poliție sa i creezi probleme da l în amarul lui