| Melenguesa a întrebat:

Salut, eu merg la mare in Costinesti, si vreau sa ajung la un festival in vama veche. Exista vreo metoda sa merg seara la festival si sa ma intorc dimineata? Microbuzul Costinesti - mangalia- vama veche am vazut ca este doar dimineata, iar cel de intoarcere este doar seara. Sunt 3 zile de festival 11-13 august.
Sugerati mi ceva. cum sa fac?
Mersi!

4 răspunsuri:
| nugasescusernameliber a răspuns:

Daca nu va adunati o gasca cu o masina, poti apela la autostop. Sau mergeti frumos cu un cort si ramaneti in vama cat e necesar sa prindeti microbuzul.
Noi faceam si "naveta" din 2 mai pe jos...

| Melenguesa explică (pentru nugasescusernameliber):

Merge autostopu Costinesti-vama veche? nu stiu cata lume face drumu asta...

| nugasescusernameliber a răspuns (pentru Melenguesa):

Altii care merg la festival si au ruta aceea. E plin de lume la Sunset festival, crezi ca nu trece nimeni prin zona aceea? sau cum iti ziceam, daca sunteti mai multi(la stop nu va ia o gasca) mergi pana in 2 mai, de acolo in povesti imediat ajungeti. Si ramaneti peste noapte in vama.

| Cartofescu a răspuns:

Simplu,te duci cu masina laughing)