| nytro233 a întrebat:

la geografie ne-a dat sa invatam clima asiei, eu nu am cartea (sunt clasa a 7 a ) puteti sa imi dati un site unde pot vedea climele asiei? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| 78buc a răspuns:

Http://geografie7.wikispaces.com/ASIA-Relief.+Clima.+Hidrografie
Uite si aici, exact ca in carte

| nytro233 explică (pentru 78buc):

Multumesc.M-ai salvat de la un 4+corigenta laughing

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Scrie direct pe Google, clima Asiei.
Succes!
Pa, pa.

| Ziiziii a răspuns:

Heiii. Lasa-mi un mesaj, nu am cartea, dar am lectia de anul` trecutwinking, daca vrei te ajut eu :p! Site-uri nu stiu happy.

| AndreeaD12 a răspuns:

Http://www.e-referate.ro/referate/Zonele_de_clima_ale_Asiei2007-12-03.html

Dai download. P.S. și eu sunt în clasa a 7-a.

| 78buc a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Asia#Clim.C4.83
O alta metoda e sa suni la profesoara si sa-i spui care e cauza

| TazHD a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Asia
aici ori ce vrei tu despre Asia
Spor la invatat :D

| con12ro a răspuns:

Pai asia are toate climele lumii, asa ca poti sa le cauti pe net, sunt vreo 10-12, cam asa. sper ca te-am ajutat.