| GoguGog a întrebat:

La mine in oras se afla o gasca care intotdeauna face cele mai tari petreceri. Cum as putea sa ma inflitrez in ea? Ii cunosc aproape pe toti, dar nu vorbim, doar daca se intampla sa ne intalnim undeva. Cum as putea sa ma imprietenesc cu ei?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Răspunde ocazional la story-urile vreunuia din ei sau chiar mai mulți și încearcă să pornești și să dezvolți conversații. după ce discuți ceva mai mult cu vreunu din ei în timpul unei conversații poți zice că ai chef de-o bere sau ceva și dacă nu ar vrea să vină să beți una, sau să ieșiți așa random pe afară etc. depinde de context

| Sofer a răspuns:

Intri sub acoperire și zici ca ai adus bautură.

| Speranta12 a răspuns:

Fii atent. Afla de la alti prieteni de-ai celor care dau partyuri cand da urmatorul party. Atat. Apoi, te imbraci smecher, te pregatesti cu bautura si cu bani si te duci acolo direct. Toata lumea o sa se-ntrebe cine-i asta? si or sa zica "habar n-am, dar uite ce smercher e imbracat si ce bautura a adus" jmecherie laughing

| DanielPH a răspuns:

Salut!
Intalneste-te mai des,, intamplator" cu ei, la inceput schimbi ceva vorbe, si stai din ce in ce mai mult cu ei, nu din prima sa stai 4 ore, ca pnm, e dubios. laughing
Si cand vine vorba de party, se va discuta in grup despre petrecere, si faci si tu pe prostul dupa un timp,, A, dati un party in seara asta? Ce tare" si de cele mai multe ori primesti o invitatie, iar daca nu, poti intreba daca-i ok sa mergi si tu. Adica daca tu vrei sa mergi, ei cam trebuie sa stie, ca de multe ori nu te invita random.