| dana08 a întrebat:

ma numesc Dana. am in curind 15 ani. sunt indragostita de un baiat cu un an mai mare decit mine, dar el nu prea imi atrage atentie, lui ii place dee o alta fata dar acea fata are prieten ce sa fac? dati-mi va rog niste sfaturi

2 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Corect este: "nu ii atragi tu atentia". Daca nu-l intereseaza, n-ai ce sa-i faci. Dragostea nu este mereu reciproca. Asa cum si lui ii place cineva care nu e disponibil. Si cum poate altcuiva ii place de tine si nu te intereseaza. Ca sa poti face ceva, trebuie sa fie reciproc. Nu zice nimeni insa ca nu puteti fi amici, stai de vorba cu el, cunoaste-l mai bine.

| pink07 a răspuns:

Mai intai incearca sa ii atragi u atentia
incearca sa conversezi cu el
nu incepi direct cu ce mai faci intri intr-o discutie cu el cat ar fi de banala nu conteza
asta e inceputul
ai incredere in tine fi sigura ca totul va fi bine
daca nu functioneaza si e unul dintre acei baieti care se cred buricu` pamantului mai bine lasa`l la o parte incearca sa gasesti pe alt baiat. care sa-ti place.
daca e un baiat bun la locul lui atunci incet incet o sa te placa. crede-ma fate cat mai vazuta happy
succes:*