| DanutaDanna a întrebat:

:* Deci, sa va spun povestea mea. Ma numesc Dana, am 13 ani si am trecut in clasa a 7-a. big grin Inca din clasa a 4-a imi place de un baiat pe nume Cosmin. love struck In clasa a 5-a i-am spus adevararul si am fost "impreuna" o luna, pana cand am aflat ca-i facea avansuri colegei sale. crying Eu m-am suparat ffff tare, si atunci pe moment nu am stiut cum sa reactionez mai bine decat nevorbind cu el. Pana in clasa a 6-a am stat "certati" si nu ne vorbeam,dar de fiecare data cand ne intalneam ne uitam unul la celalalt. FFFFF. In acest an am incercat sa-l uit, dar nu prea am avut noroc si mi-am dat seama cat de indragostita sunt de el. Intr-un sfarsit, pe la jumatatea clasei a 6-a am decis sa ma impac cu el. (ideea e ca verisoara lui e prietena mea buna,dar si vecina si de aceea il vedeam fff des) Deci,ne-am impacat,dar nu i-am spus ca inca il mai plac(mi-a fost frica sa nu isi bata joc de mine,dar oricum daca e prin preajma se observa cat de indragostita sunt). Noi, la scoala avem cor. Si cand eram la repetitii ma mai uitam la el si el la mine. De Ziua Eroilor corul nostru a cantat la biserica. Inainte sa plecam la biserica, am mai stat 15 minute pe holul scolii, si l-am vazut ca se uita intr-una la mine. Ok, a trecut si partea asta. A venit sfarsitul clasei a-6a, si cum era sfarsit de an, si na,mai sunt si fata, m-am aranjat si eu putin. Mi-am luat o rochita,mi-am incretit parul si l-am lasat pe spate,mi-am luat o pereche de cercei lungi si un lant. Ideea care conteaza este ca la un moment dat m-am duc sa vorbesc ceva cu colegul lui, iar el fiind langa acesta, a ramas cu ochii pe mine(il vazusem si eu, dar mi l-au vazut si colegele cum se uita la mine big grin). In ziua aia ii mai aruncam cate o privire si il vedeam ca nu-si dezlipea ochii de pe mine. (va dati seama cat de bine m-am simtit atunci) A mai trecut timpul si ieri a fost ziua lui(a implinit 13 ani). I-am lasat si eu un "La multi ani" pe facebook. Curios este ca a dat "like" si le-a spus "multumesc" tuturor,doar mesajul meu nu avea nimic. Prietenele mi-au spus ca poate e vreun semn, dar eu sincer nu stiu ce sa mai cred. sad Va rog sa imi dati cateva sfaturi si sa-mi spuneti ce sa fac, dar va rog nu fiti rautaciosi gen:"la ce-ti trebuie prieten" sau "nu ar trebui sa te uiti la baieti la varsta ta". Va rog din suflet sa ma ajutati, DAU FUNDA! :*

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
ce asputea sa iti zic? poate doreste sa iti multumeasca personal..asta n u ar fi o durere mare, ce ma doare e faptul ca tu recunosti ca il placi pe baiat din clasa a 4a? oh Doamne..de atunci nutresti dragostea baietilor? nu te pot incuraja si nici laude nu iti pot face..mai asteaptamai un pic...nu e sfarsit de lume. aveti timp mai copilasi.
O zi frumoasa sa aihappy

| OnlyTheScript a răspuns (pentru caramela):

Caramela, sorry ca intervin dar dragostea nu are varsta..nici inaltime..nici. :-|in orice caz laughing poti sa ii dictezi inimii? daca inima a ales sa se indragosteasca de la 11 ani ce poti sa ii faci? sa o legi de copac sau ce? ..multi care vad intrebari din astea pe TPU se gandesc numai la varsta celui care cere ajutor dar uita sa se puna in locul lui si sa vada cum se simte. Dana e prietena mea de 6 ani de zile si stiu cat de mult il iubeste pe baiatul asta..nu mi-o lua in nume de rau eu ti-am zis asta doar pentru ca eu o cunosc bine pe Dana si nu am vrut ca tu sa o iei peste picior:"esti prea micuta pentru baieti" in regula? pup :*pa

| DanutaDanna explică (pentru caramela):

Si ce ai vrea sa fac?! adica pur si simplu cand sunt cu el simt ca-mi bate inima mai tare......si stiu ca nu e sfarsit de lume. dar pur si simplu pe baiatul asta nu pot sa mi-l scot nici din cap si nici din inima sad ideea e ca stiu ca nu e ultimul baiat de pe pamantul asta si ca nu el va fi cel cu care ma voi marita, dar totusi aceste sentimente le am pentru el. si asta e viata, nu cred ca tu la varsta mea nu te uitai la vreun baiat?!?!

| caramela a răspuns (pentru DanutaDanna):

Draga mea..la varsta ta inca ma jucam si jucam jocuri cu adevarat copilaresti..sunt destul de mare incat sa stiu ce vorbesc...baietii au venit mult mai tarziu. daca el nu da dovada ca ii esti draga si ca ar vrea sa fie cu tine, nu crezi ca ar fi facut primul pas?

| OnlyTheScript a răspuns:

Dana, parerea mea este ca ar trebui sa iti iei inima in dinti si sa ii zici adevarul :*...chiar daca te refuza sau te accepta, macar o sa stii ce e in mintea luitongue rareori iti dai seama din "semne" ce e in mintea unui baiat deoarece ei chiar nu stiu cum sa isi exprime sentimentele prin semnele, sunt foarte nepriceputi la asta..mai sunt 2 ani! in astia 2 ani fa-ti curaj si vorbeste cu el, si din caz ca te refuza gandeste-te ca asta e doar o "dragoste scolara", nu o s ate casatoresti cu elwinking gandeste-te ca printre miliardele de oameni de pe Terra exista un baiat care este cel mai potrivit pentru tine si care nu te va face niciodata sa te simti "la ananghie" happy parerea mea happy

| DanutaDanna explică (pentru OnlyTheScript):

Mersi DIDI! :* :* :* dar il cunosti si tu pe Cosmin si stii cate mi-a facut... oricum mersi mult :* :* :*

| NutzaLenutza1 a răspuns:

Intreaba-l daca ii place de vreoo fata, du-l si tu de nas un pic, si daca ii place ii place daca nu, ai 50% sanse cu el, Bafta! Funda?sad