| Loreta28 a întrebat:

Am o intrebare destul de serioasa :
Ma numesc Dana sunt in clasa a 7 si imi place de un baiat din a 9.
El nu ma observa!
Cum pot sa-l fac sa se uote la mine sau cel mai bine sa se indragosteasca de mine?
Cel mai bun raspuns primeste FUNDA!

Răspuns Câştigător
| KillerWillBeBack a răspuns:

Hmm...Tu 13 si el 16. Nu este mare diferenta! 3 ani? Dar...Baietii la varsta lor se uita mai intai la aspect,inainte sa vada ce ai in cap! Daca esti frumusica,ai avea sanse!
Draga mea,mai intai de toate. Daca o fi un ''gagicar'' care umblu dupa fustele toturor fetele, mai bine l-ai lasa ca doar stii si tu rezultatul! Ori de este un baiat bun, o sa ai sperante.
Sa-l faci sa te observe este usor, dar sa se indragosteasca, ii trebuie ceva timp.Sa zicem vreo 3-4 luni sa te cunoasta putin.Il cunosti si tu, si el.Vedeti amandoi daca va potriviti! Prima oara spui ''Ce n-as da sa fiu cu el!''.Dar dupa ce-l cunosti,iti schimb de cele mai multe ori parerea.
Ca sa te faci observata,cand treci pe langa el, uita-te la el.Dar nu-i zambi! Timp de cateva zile. Important este sa va priviti in ochi, sa-i ''cutreieri'' mintea si sa-l faci sa se cutremure! Daca nu va face nimic, ai putea, usorusor sa uiti de el.

6 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Pai da i doua palme si sa vezi ce atentie iti va oferiilaughing

| neutrino a răspuns:

Intre urechi ai un buton pe care trebuie sa-l folosesti in caz de avarie. E timpul sa-l pui la treaba.

| Loreta28 explică (pentru neutrino):

Nu inteleg la ce te referi?

| Alexsiatit a răspuns:

Danuţa, stiu ca la varsta ta, emotivitatea si rusinea de-a exterioriza sentimente, este ceva caracteristic. Ar trebui sa intelegi ca tocmai aceste "retineri" sunt de fapt adevaratele tale "obstacole" si daca vrei sa reusesti in ceea ce ti-ai propus, intai gandeste-te daca vrei cu adevarat si daca da...atunci pur si simplu opreste-l tu si spune-i in mod direct ca il placi.Fi sigura ca nu te va "manca". In plus vei da dovada chiar si pentru tine insati, ca ai crescut si nu ti-e rusine da asta! Fi sigura ca daca te merita, la inceput poate doar va zambi, dar tu insista!
Alexsiatat

| Loreta28 explică (pentru Alexsiatit):

Si daca ma va respinge, si ma voi face de rusine?
atunci ce voi face?

| Alexsiatit a răspuns (pentru Loreta28):

Atunci inseamna ca esti mai "matura" ca si el. Ar mai insemna ca nu te merita! Oricum nu tu ai fi aceea care sa se rusineze si el, fiinda inca nu sa "maturizat", ca este doar un "prostut" ce nu e-n stare a sti ce-nseamna a fi dorit de o fata!
Capul sus Loreta si multa Bafta!
Alexsiatat