| Borsko a întrebat:

Salut, mi-am cumparat o chitara si mi-e foarte greu sa cant la ea. am mainile si degetele cam mici si cred ca nu e nici acordata. Cateodata nu suna asa de bine si. bazaie big grin

Aveti vreun fel de sfaturi? Cum as putea sa devin mai bun, stiu ca trebuie sa exersez, si fac asta. dar parca ceva nu merge, mai ales la strumming, pur si simplu nu suna bine nimic. Unde in Galati as putea sa vad daca e bine acordata si ce site-uri in romana sau engleza stiti care ar putea sa ma ajute sa invat chords si tot ce e de stiut?

2 răspunsuri:
| Brotacelul a răspuns:

Incearca sa cauti, mai bine, niste cursuri de chitara...acolo o sa inveti si cum se acordeaza.

| vampir004 a răspuns:

Pai,rabdarea este cea mai buna pentru reusita