| katherinekath9977 a întrebat:

Mie imi place sa cant, dar am o problema. Eu nu pot sa ridic notele foarte sus.
Ce melodii stiti care nu au notele chiar asa de inalte?

Răspuns Câştigător
| Johanna7 a răspuns:

Pai, din propria experienta stiu ca melodiile Rihannei sunt mai "lejere", sa spun asa, d.p.d.v. al tonalitatii( De exemplu: Unfaithfull, Umbrella, Ride, We all want love, Fire bomb, Te amo etc.). Mai sunt Leona Lewis(Run, Better in time), Katty Perry (In another life, The one that got away), Miley Cyrus (Stay, When I look at you), chiar si Adele (Skyfall) a caror melodii sunt mai accesibile (nu toate, dar destule). Mai poti incerca de la Michael Buble, Jason Mraz, Rock Mafia. Astia sunt doar straini( la romani nu ma pricep si nici nu prea ma dau in vant). Acum, depinde de ce-ti place tie!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa cantatul! Chiar ai chef sa scoti din buzunarul tau bani pentru geamurile oamenilor?

| Madalina84 a răspuns:

Hey :] Si mie mi se intampla exact la fel... inainte am incercat sa cant pe Criss si Vlad - Ploaia mea dupa Andra (mai multe melodii de ale ei ) si sunt foarte multe melodii nu neaparat in romana pe care sa nu falsezi cand ridici notele... Iti dau un sfat. Inscrie-te la canto :]]

| katherinekath9977 explică (pentru Madalina84):

Poti te rog sa imi dai si niste melodii in engleza daca stii big grin

| Madalina84 a răspuns (pentru katherinekath9977):

Bridget Mendler - Ready or Not..., Blaxy Girls - Mr. Mrs. President, Delia - You, Adda -Prietenie Adevarata, Miley Cyrus Who Owns my heart...

| Simonamee a răspuns:

Poti incerca Lana del Rey are un ton mai jos mai ales in melodiile Born to die si Video Games...sa-mi spui daca iti iese.

| BlackShad0w a răspuns:

Rihanna - Stay ft. Mikky Ekko

| happychat a răspuns:

Te pup pa pa; cai verzi pe pereti; horia brenciu

Întrebări recente