| SnicK a întrebat:

Salut
O sa imi iau un calculator nou, si acel calculator costa 899 RON, il iau de la un "prieten" are o firma, si il iau nou nu second si pretul dupa cum am spus este 899 RON, este AMD Dual 5000+ cu Placa video de Nvidia FX 8400 si 1 GB DDR1 (dar ii spun sa mai adauge) si bugetul momentan imi este de 5 milioane, dar voi mai primii bani de la frati, si intrebarea este : "Este rentabil ca din lista aceea care reprezinta calculatorul nou, sa scot mouse, tastatura, CD Romu, Carcasa, HDD aia ar insemna ca daca le scoate afara din pret imi va cere vreo 7-8 miliaone chiar si 6.50 nu? Si + de asta... ce mai ramane din PC-u meu vechi... ii dau lui pentru. ca a zis ca mi-l cumpara cu pret slabutz, ma gandeam din ce ramane din el adica Procesorul de 1.8 Single Core AMD Sempron + 1.4 Gb Ram DDR1 + Placa Video GeForce 6100 +Placa audio+placa de baza (cele vechi) s-ar renta?
Nu?
De ce sa-i vand HDD meu CD Romu meu.Mouse tastatura.astea.pentru vreo 40-100 RON, cand el imi va cere pentru alea noi chiar si 200 RON in total, nu?
Chiar si carcasa vreau sa o las asta...si sa schimbe doar sursa.

1 răspuns:
| vladix a răspuns:

Ntzntzntz...