| Giuly_3112 a întrebat:

Salut puteti sa ma ajutati cu ceva am doar 11 si imi place foarteeee mult Japonia stiu si toata limba uni oameni imi zic ca sunt obsedata credeti ca sunt obsedata laughing?

20 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Bravo tie, putini se pot lauda cu asa ceva.

| viatadecacatt a răspuns:

Foarte bine, e bine sa stii alte limbibig grin
Nu nu cred ca esti obsedata, doar ca iti place foarte mult.si cine stie poate o sa o vizitezi(daca nu ai facut-o deja)big grin

| Ana_6509 a răspuns:

Nu esti obsedata. Spui ca ai 11 ani si sti deja japoneza? Felicitarile mele!

| ralucaralu a răspuns:

Nu cred ca esti obsedata...nu estibig grine o pasiune; pentru tine.

| Klara a răspuns:

De unde stii limba? Din anime-uri? laughing

| JackieSue a răspuns:

Nu esti obsedata daca iti place Japonia si japoneza.Probabil te fac obsedata pentru ca ii stresezi cu asta.Adica e in regula sa-ti placa ceva (sau chiar sa ai hobby), dar nu-i innebuni pe ceilalti. Poti sa dai dovada ca-ti place si daca faci un proiect cu Japonia pentru la scoala sau ceva de genul.

| Giuly_3112 explică:

Multumesc mult happy

| Giuly_3112 explică:

Fevrier am invatat-o timp de trei ani adica de la 9 ani happy

| fevrier a răspuns:

Cum ai învaţat "toată limba"?

| mcrenma a răspuns:

Si eu`s la fel. Nu lua in seama ce zic altii. Daca tie iti e bine si iti place nu trebuie sa asculti ce zic altii. Si mie imi place Japonia foarte mult. De exemplu eu sunt obsedata de limba spaniola, si o vorbesc fara sa`mi dau seama si unii zic ca`s obsedata chatterbox. Si nu`mi pasa.
Deci nu esti obsedata stai linistita.

| yadora a răspuns:

Invidiata mai degraba...decat obsedata...fiindca nu e o limba usoara. Bravo tie ca ai invatat ceea ce altii doar asculta degeaba!

| camellia a răspuns:

Foarte frumos. Nu, nu esti obsedata esti doar fascinata si indragostita de un popor cu o cultura total diferita de a noastra. Felicitari, nu stiu cum ai invatat limba! Eu am un manual si sper sa reusesc sa invat ceva, asa ca sa nu mor de foame in cazul in care voi ajunge prin strazile din Tokyo sau Osaka laughinglaughing

| bianca_4673 a răspuns:

Buna, nu cred ca esti obsedata. Mie imi place turca si cand ma aude prietenul laughing)... incepe cu nervii, el fiind grec, iti dai seama :Grecii si Turcii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti limba japoneza?
uite ceva frumos, nu nu esti obsedata obsedat insemna altceva
http://www.220.ro/VYtc3lIJf5/Cantec-Japonez

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nimic.laughing
Chiar e bine ca stii o limba pe care nu o stiu asa d multi.
Eu as vrea sa invat japoneza da nu gasesc undeva un curs onlinestraight face
Eu am invatat putina chineza si stiu bine japoneza( fara engleza care o obligatoare l sc)
Vreau sa ma apuc d germanabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

* stiu bine spaniolalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar ca exagerezi, de obsedata nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa sunt si eu laughing
Iar daca iti place ceva extrem de mult nu inseamna ca esti obsedata, si nu trebuie sa te iei dupa altii. Daca tie iti e bine, totul e ok.

P. S. si eu sunt obsedata de Japonia ^^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, deoarece si eu am 12 ani si ador totul despre Japonia (cu bine si cu rele). Cand ma gandes ca mai am de crescut, ca sa pot sa merg pe cont propriu in Japonia, imi vine sa plang crying DAR NU O SA MA DAU BATUTA NICIODATA!

| mihaitza96 a răspuns:

Eu am 13 ani si ma omor dima pisici.nu cred ca esti obsedata, bine ca stii o limba oe care nu multi o cunosc