| anonim595 a întrebat:

sa incep tatal meu are 39 ani arata foarte bine pentru varsta lui... acum vreo 3luni era la volan si i sa facut rau (stare de lesin ameteli, stare de voma) de atunci se simte rau in fiecare zi, cu aceleas simtole. Si-a facut toate analizele si rezultatul a fost pozitiv(ca a unu copil) pana cand s-a dus la un medic foarte bun cu toate analizele facute dar i-a spus ca nu este de cale medicala.sad cand a putut a ajutat nu a facut rau nimanui ce credeti ca ar tupea sa faca ca sa scape de aceasta trare permanenta de ameteala. mentionez ca are glicemia putin peste mare(100-181 maxim) a tinut regim si ia scazut va rogg spuneti-mi ce credeti ca ar putea avea. Funda

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca ar trebui sa repete analizele, la alt laborator si, eventual, sa mai faca si altele, mai ales in legatura cu creierul ori auzul. Numai dupa aceasta si dupa ce un medic vede rezultatele, va putea afla ce are si daca este nevoie de un tratament. Sanatate si numai bine!

| Adina77 a răspuns:

Buna!
Pai sa mearga de urgenta la neurologie.
Cu lesinul nu prea stiu ce sa spun, mi-e sa nu fie accidente cerebrale mici si tranzitorii, desi are doar 39 de ani.
Ametelile arata un sindrom vertiginos.
Daca spui ca mai are probleme cu glicemia,sa nu fie oscilatii intre hipoglicemie si hiperglicemie.
Din nou trebuie sa mearga la diabetolog.
Succes!
Dar nu-l lasa asa,convinge-l sa mearga la medic, am auzit de lesinati la volan care au provocat accidente in trafic.
Trebuie sa dati de capat problemei.
Poate are si tensiunea oscilanta, greu de spus.