| ionutzzz7878 a întrebat:

E cineva gelos pe aici? ca mine? nu exista om gelos ca minesad
o sa plec la facultate in alt oras, iar prietena mea cu care sunt impreuna de 1 an jumate, luni va incepe scoala!sad si mor cand ma gandesc ca o sa mearga singura, o sa o claxoneze baietii, se baga in seama, pentru ca mereu cand nu eram cu ea si era singura si vbeam cu ea la tel, o claxona lumea, se bagau in seama etcsad
e f frumoasa si atragatoare si, daca si cu mine de mana se uita baietii dupa ea pe la spate, dar cand va fi singura? sadsadsadsadsad:
nu gasesc rezolvare.
nu mi-a dat niciodata motive, nu m a inselat.
cateodata imi doresc sa fi fost singur.
sa plec la facultate linistit. dar cum? daca cu mine in oras. eu sunt gelos. da cand nu voi fi eu in oras si ea va fi singura mai mereusad
cuum sa faccrying(
saraca s-a saturat chiar mi-a zis cateodata : "cateodata iim e si frica cand vb cu tine la tel sa nu ma claxoneze lumea ca sa nu te superi, doar nu am nicio vina"
Nu stiu de ce sunt asa, nu cred ca voi scapa de aceasta gelozie niciodata
a trecut cineva prin asta?
sunt atat de gelos incat si in pauze la scoala ma suparam ca se ducea ca se saluta cu baietii si statea pe afara ( sau cel putin asa gandeam eu)
cred ca e f grav sa fi acuzat de ceva care nu faci.
CUM SA IMI SCOT DIN CAP ASTEA? niciodata nu voi putea...
saptamana asta plec la facultate. ea ramane aici, nici nu vreau sa ma gandesc sadsadsadsadsad

Răspuns Câştigător
| alexamealexa a răspuns:

Hm, esti intr-o situatie complicata. De fapt tu o faci sa fie complicata. Dupa cum cred ca stii, gelozia e o boala. Si primul pas in a vindeca o boala este sa admiti ca o ai. Tu ai facut primul pas, deci felicitari! Putini sunt cei care recunosc ca au o problema cu gelozia. Tu spui ca prietena ta e frumoasa si din cauza asta multi se dau la ea, iar tie ti-e frica sa n-o pierzi. Dar gandeste altfel. Aceasta fata este cu tine de un an si jumatate. Daca a stat atat de mult si a suportat si unele crize ale tale de gelozie inseamna ca te iubeste foarte mult. E clar ca ea vrea sa fie cu tine nu cu altcineva. Dar daca tu reactionezi asa, ea ce va crede? Pai va crede ca nu ai incredere in ea, ca o consideri un obiect ce este in posesia ta. Sunt sigura ca tu nu crezi asta nici in ruptu capului, dar daca ii vei face asa in continuare si ea va ajunge la capatul rabdarii. Toate astea duc la racirea relatiei, iar mai devreme sau mai tarziu se va incheia. Viata cu cineva care nu are incredere in tine este foarte grea. Nu o mai suna ca sa o verifici. Poate te va ajuta o discutie cu ea. Inainte sa pleci la facultate spune`i temerile tale. Te va intelege si iti va explica ca nu e nevoie sa iti faci atatea griji. Nu se stie niciodata, poate ca aceasta despartire [fizica], voi fiind departe unul de altul, va face ca relatia voastra sa fie si mai puternica. Nu uita: Iubeste-o, dar nu o sufoca.winking Sper ca te-am ajutat. Take care!

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat