| Mâcrofon a întrebat:

sunt baiat, 13 ani, a venit vara(si plictiseala)... spuneti-mi ce sa fac...de ex : sa pun apa la incalzit si sa ma ud cu prietenii
sau altele (dar nu in casa, sa stau la pc sau tv)
pe afara
funda
si vot la toate

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Ce faceam eu cand eram de varsta ta? Cu gasca, o ata cu o greutate legata la un capat pentru a da peste cablurile de la stalpii de pe trotuare (a nu se lua in considerare cele cu tensiune, nu, cele de telefonie, si ce cabluri mai sunt de la un stalp la altul), dupa asta legat nu prea strans o punga full cu apa, noi undeva mai ascunsi in bezna, cand cineva se hotarea sa treaca neregulamentar strada/bulevardul, poc scapam ata si punga in capul omului, iti dai seama cum era ala, ciuciulete laughing... Alteori, legam cu ata de un portofel si puneam niste bani printati in el la vedere, cand un fraier cadea prazii, ii tot trageam de el, pana se tarea, noi ne prapadeam de ras cat de creduli erau oamenii. Alteori ieseam cu sticle de apa de 2 l, la dop gaurit cu 1-2 gauri si ne stropeam pe strada pana la piele (si nu incalzeam nici o apa). Pe langa jocurile cu mingea, "Tara, tara vrem ostasi!", mai treceam prin gradinile de la blocuri, ce oamenii isi mai puneau o rosie, ba un fruct, noi seara le pradam si ajungeam acasa cand ne strigau parintii, destui de satui laughing. Mai poti sa iesi cu rolele sau bicicleta. In grupul nostru care eram si de rolisti, ne dadeam pe o strada in panda ce ducea spre port, si la urcare asteptam masinile sa ne traga, ne tineam de ce apucam, desi asta o faceam pe ascuns, nu multi soferi ne luau pana la "destinatie" (prinsi de spatele masinii si noi pe role). Tin minte ca eu si cu inca o alta prietena, ne-am tinut de un Cielo si ea s-a prins de antena si a ramas cu ea in mana rolling on the floor, sa vezi ce urmareala a fost. Cine stie care e din Constanta-valea Portului, acolo a fost si peripetia acum muuulti ani, oricum super. Apoi ce mai faceam, mergeam la dude la cules prin copaci, cei din centru erau pitici, deci nu ne cataram, dar cei de pe valea portului, eram cocotzati mai mereu. Ori jocul de carti in fata blocului "Whist", "Popa Prostul", "Razboi", "Pocar american" sunt o groaza de jocuri, numai inventiv sa fi, ca-ti poti face vara frumoasa. Vacanta placuta!

2 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună! Dacă tot este vara şi e atât de cald şi frumos afară, eu cred că ar trebui să-ţi cumperi o piscină gonflabilă şi să-ţi inviţi prietenii ca să vă distraţi împreună. Dacă nu, atunci te poţi plimba cu bicicleta sau cu rolele în parc. O altă idee ar fi să te duci la filme. Vacanţă plăcută!

| Deyu1999 a răspuns:

Faceti distracie pe afara.Trageti dupa masini cu cornete.Luativa lasere si cand se intuneca bagatile la oameni in casa.[de preferabil cu forma unui lup]. Aruncati cu baloane cu apa dupa iei. Etc... [FUNDA]