| SpikLo a întrebat:

Sunt baiat am 16 ani, 1.72 si 64 de kg. Fac sala de o saptamana si am renuntat la sucuri, prajeli si dulciuri. (Mai mananc cateodata dar nu foarte mult ex: o inghetata) vreau sa slabesc 1-2kg deoarece am putina burta si nu imi place. Alerg in fiecare zi la banda dar nu am vazut niciun rezultat. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| soloangel01 a răspuns:

Daca mergi la sala ai un avantaj, aparatele.Intreaba-l pe antrenor(ala care va zice ce sa faceti)care este aparatul pentru abdomen. Nu te obosi alergand pe banda, parerea mea este ca alergatul nu ajuta prea mult la slabit ci ajuta la mentinerea greutatii. Incearca sa lucrezi la aparatele care sunt pentru abdomen. Cand faci exercitii la abdomen iti intra sangele in muschi si se incalzeste, cand se incalzeste transpiri si elimini grasimea si toxinele. Puteai sa cauti si pe net exercitii pentru abdomen, nu era neaparat sa mergi la sala. Nu este neaparat sa renunti de tot la dulciuri si chestii din astea(mai ales la varsta ta). Mananca fructe si bea multa apa!

3 răspunsuri:
| FatUglyVirgin a răspuns:

Si tu vrei sa slabesti asa imediat 2 kg? bafta.

| RewerDivli a răspuns:

Vezi ca exista un aparat de slabit la burta. Am uitat cum se cheama, uita-te pe net. Sper ca ti-am fost de folos.