| Johnny_3038 a întrebat:

Salut sunteti de acord cu aceasta fraza daca da, de ce?,, Viata omului este pretioasa numai atunci cind urmareste un ideal" dau funtitza!

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Sper că nu e tema ta la română deşi şansele sunt destul de mari. Sunt de acord cu fraza respectivă. Nu are sens să trăieşti doar aşa pentru a trăi. omul când are un ideal, are pentru ce lupta, are pentru ce trăi. Dacă nu ai un ideal nu vei fi niciodată mulţumit pentru că tu practic nu-ţi doreşti nimic, nu ai niciun scop pentru care să lupţi pe care să-l urmăreşti. Dacă nu ţi-ai descoperit " idealul" îl vei găsi mai devreme sau mai târziu şi atunci ai să-ţi dai şi tu seama de asta! Baftă!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acoord