| ioneldan a întrebat:

am 15 ani implinesc 16 in decembrie si am 1.76 m. daca tata are 1.80 m, eu oare o sa apuc 1.81-1.82?

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un băiat crește până la 21 de ani!
Pa, pa.

| Bubulina16 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Pana la 18 maximwinking

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Bubulina16):

Bună.
Mai interesează-te! O fată crește până la 16-17 ani, iar un băiat până la 21.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un medic foarte priceput a spus ca un om poate creste cu circa 6-7 cm in plus fata de tatal sau daca mama sa este in jurul inaltimii tatalui. Tu poti ramane si de 1.76-1.78 dar e mai bine sa fii inalt, crede-ma.

| piTiCcu a răspuns:

Apuca-te de un sport...Acesta da un impuls cresterii in inaltime, cu singura conditie sa nu fie prea intens, caz in care ar putea sa duca la deviatii ale scheletului, dureri musculare, articulare sau osoase.Asadar, daca nu ai implinit inca 20 de ani si nu ti s-au inchis cartilajele, cresterea in inaltime poate fi stimulata. Principalele oase la care trebuie sa lucrezi sunt coloana vertebrala si picioarele. Acestea au capacitatea de a-ti creste statura prin faptul ca sunt indeajuns de flexibile cat sa fie intinse, printr-o pozitie corecta si prin exercitii.

| Diavolcata a răspuns:

O sa ai 1.78.1.79 maxim mama ta e mai mica de staturahappy Cresti pana la 21 de ani.

| todescupaul a răspuns:

Da o sa ajungi daca incepi sa practici un sport precum handbal sau basket

| traficanta4 a răspuns:

Poti k eu sunt mezinul familie si sunt cel mai inalt dintre toti