| AlexBoy88 a întrebat:

Am comandat miercuri de la eMag un HDD pentru PC.
Azi e deja vineri seara si nu a venit.
Oare livreaza si SANBATA?
Dau funda!

Răspuns Câştigător
| aLeXz95 a răspuns:

Da,livreaza,sa nu te sperii, la mine au depasit si termenul de livrare, ajungand produsul in 9 zile.Din cate stiu, ei lucreaza cu DPD Curier(DPD este firma). Suna la cei de la eMag, ca sa iti dea seria si adresa coletului, apoi un nr de telefon de la firma de curierat.Sa ii suni pe ce de acolo sa iti dea numarul documentului de transport, si te indruma ei cum sa vezi unde este coletul tau(intri pe DPD tracking*tastezi pe google* daca este aceasta firma ca il livreaza) si bagi acel cod(e format din 14 cifre, asa era al meu).Eu asa am procedat si am stiut majoritatea timpului unde este coletul.Atentie,faci lucrul asta numai dupa ce suni la eMag sa afli cine iti transporta coletul(poate sa il transporte si posta romana, dar din cate stiu, in weekend ei nu lucreaza) Succeshappy

3 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Da, livreaza si sambata.
Era in stoc? Daca nu e in stoc dureaza mai mult.

| raducuu a răspuns:

Depinde. Daca e firma ce curierat se poate dar daca e prin posta tocmai luni.

| FlorinFindus a răspuns:

Da livreaza duminica nu