| Georg1723 a întrebat:

am nevoie de ajutor. Am 1, 72 m; greutate de 57 kg si vreau sa fac muschi, problema e k nu am bani sa merg la sala. Va rog sa imi spuneti ce sa fac, am incercat sa fac flotari, in medie de 30 pe zi... insa nu prea se vede + 10-15 tractiuni, insa cu ochiul liber nu se vede. Si mai e o problema as vrea sa invat sa ma lupt, aparare si atac pentru ca e un tip mai mare cu doi ani ca mine si vrea sa ma bata si vreau sa stiu ce sa fac.

4 răspunsuri:
| MonsterEnergy a răspuns:

Trebuie sa pui ceva pe tine ca sa ai ce sa arzi.Mananci foarte bine de 3 ori pe zi + gustari din 2 in 2 ore.Nu trebuie sa mananci sanatos/nesanatos.Mananci ce-ti place.Pui sa zicem inca 10kg si incepi sa le arzi prin flotari, abdomene, etc.Gasesti programe de fitness pentru acasa pe net.

| michael5813 a răspuns:

Vrei sa faci muschi! pai in primul rand la inaltimea pe care o ai greutatea ta arata ca nu prea ai de unde sa-i faci! deci trebuie sa rezolvi aceasta chestiune in primul rand. oricum pentru aparare nu e nevoie de muschi ci de... inteligenta! pentru aparare sun scoli cu diferite stiluri de arte martiale deci ai avea de unde sa alegi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru michael5813):

Nu face muschi pentru aparare, asta e o conceptie CRETINA

faci muschi sa arati bine si sa fii sanatos