| ot1234 a întrebat:

am nevoie de niste ajutor.Ieri de dimineata am aprins pc`ul si am auzit un zgomot apoi mi s-a blocat.Cand am dat restart imi zicea NTLDR is missing.Press CTRL+ALT+DELETE TO RESTART.Degaba apasam ca tot asa imi zicea apoi am incercat sa instalez din nou windowsul am sters C:/`ul si cand sa inceapa sa instaleze zice ca : "your computer was been restarted to preved the damage to computer". Si nu a mai mers sa instalez windowsul. Dar cand i-am dat drumu sa incarcat mai mult windowsu ca si cum i-as fi da drumu si apoi a aparut iar "your computer was been restarted to preved the damage to computer" si code 2124124esa21421421esf ceva de genu daca puteti sa ma ajutati va rog.

Răspuns Câştigător
| cristinelM a răspuns:

Sa incerci sa faci urmatorii pasii :
1)Bagi cd-ul de instalare a windows-ului in cd-rom
2)Cand intra in instalare introduci R in fereastra de comanda sau selectezi recovery mode.
3)Selectezi command prompt si scrii in fereastra de comanda :
cd %windir%
sfc /scannow
4)Acum astepti si se vor rezolva toate erorile din Windows.

Daca nici asa nu merge, lasa un mesaj si iti mai zic sa incerci ceva.

1 răspuns:
| cristinelM a răspuns:

Ai incercat ce ti-am zis? A mers?