| DopeNope a întrebat:

am o intrebare. De mult ma cert cu mama pe o tema, scoala de politie. Pana la urma, poate sa-mi spuna cineva care stie daca ai voie sa mergi acolo cu gaura in urechi? eu vreau sa-mi fac gaura in urechi si ea ma ia la rost tot timpul ca n-or sa ma primeasca acolo si vreau sa stiu sigur asta. Si am mai auzit ca ai voie sa ai si tatuaje atata timp cat nu sunt la vedere, e adevarat?

2 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Daca vrei sa profese, i acolo mama ta are dreptate... dupa ce faci cel putin 10 ani de experienta o sa poti si alea.

| Takishima a răspuns:

La politie ce post? Trebuie sa impui respect prin infatisare ca reprezentant al politiei, deci trebuie sa ai grija si de cum arati. Am vazut femei imbracte in uniforma care aratau destul de sexy, deci stiu cat de serios sunt sualte tot timpul daca interactineaza direct cu lumea. In rest impuneau respect pentru ca erau inalte. Atat. Adica, sti tipul romanal de e meserias cu ptru clase si se ia de femei cu glume proaste. Cred ca ala ar face o gluma, doua. Ii banuiesc capabili.
Daca nu esti inalt, nu cred ca e de cariera politia sa te pui intr-o pozitie unde sa ai mereu contct cu publicul. La indosarieri sau nu stiu ce marunt e ok. Am uitat despre ce era vb mi exct. Dar era accesibil si pentru cei mai putin atletici. Whatever era numele.
Vezi sa nu dai de gay cu gaura in ureche ca nu mai impui dupa aia deloc respect.
Creierul judec dupa imagine dar gura omului exagereaza.