| andrey663 a întrebat:

Am o intrebare.
Se merita sa dau 650 lei pe acest telefon:Smartphone Dual Sim SONY Xperia Tipo Dual?
Imi puteti spune si avantajele si dezavantajele acestui telefon, deoarece nu stiu nimic despre el si as vrea sa il cumpar.
Cel ce imi spune cel mai detaliat va primi o FUNDA!

2 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Eu aş zice că da. Uite aici mai multe informaţii http://www.gsmarena.com/sony_xperia_tipo_dual-4832.php
Pe site-ul ăla e un preţ orientativ de 120 euro, adică ceva peste 520 lei.
Designul pare drăguţ, plus că poate găseşti pe negru. Camera e cam slăbuţă, doar 3, 15 megapixeli, şi nici video nu e cine ştie ce. N-are 3G, dacă te interesează asta, poate procesorul n-o să te încânte dacă ai de gând să foloseşti telefonul pentru cine ştie ce aplicaţii complicate. În schimb are 2, 5 GB memorie internă, ceea ce e super, dacă mă întrebi pe mine (nici n-ai nevoie de card de memorie - care merge până la 32 GB - dacă nu ai de gând să depozitezi prea multe chestii pe telefon). În rest are cam tot ce-i trebuie ca să nu întâlneşti vreo problemă de incompatibilitate cu ceva aplicaţie. Plus Android-ul 4.0.3, adică destul de avansat ^^
În opinia mea, telefonul ăsta merită toţi banii.

| Striker14 a răspuns (pentru DakotaRoyse):

Cum sa n-aiba 3G? HSDPA e un 3G imbunatatit.